środa, 15 lipca 2015

Jak sprawdzić czy masz raka piersi?

Wiecie, że poprzez samobadanie możecie wykryć u siebie raka piersi? Lekarze zalecają by często badać swoje piersi, bo bardzo łatwo wykryć u siebie nieprawidłowości, które powinny dać nam do myślenia. Jeśli tylko zauważysz jakieś zmiany w wyglądzie sutków lub całych piersi zgłoś się jak najszybciej do lekarza! Wcześnie wykryty guzek może nas uchronić od mastektomii, albo nawet uratować życie.

Przejdźmy jednak do konkretów. Dziś podam wam 10 znaków ostrzegawczych, na które warto zwrócić uwagę, bo mogą one świadczy o nowotworze, który rozwija się w twoim ciele.

Jak sprawdzić czy masz raka piersi


naszlekarz.net


Badaj się przynajmniej raz w miesiącu. Obserwuj swoje piersi, dokładnie przyglądaj się sutkom. Podczas kąpieli spróbuj się wybadać dłonią. Co powinno wzbudzić twoje zainteresowanie?

Takie objawy są niepokojące:

1. Guzek w piersi lub pod pachą

2. Zaczerwienienie lub obrzęk w piersi (jeśli nie jest to podczas okresu, a w trakcie cyklu, lepiej powiedzieć o tym lekarzowi)

3. Krwawienie lub wydzielina z sutków

4. Ból lub kłucie w klatce piersiowej

5. Dziwny, nienaturalny kształt piersi

6. Wrażliwość sutków

To są objawy niepokojące, które mogą świadczyć o nowotworze piersi. Podkreślam MOGĄ, ale wcale nie muszą. Jednak lepiej to sprawdzić. Ja wyznaje zasadę, że lepiej 3 razy spanikować niż raz zapłakać że poszło się do lekarza za późno.

Tutaj macie fajny filmik z którym możecie się badać, będzie raźniej! ;)3 komentarze:

martyna118 pisze...

Bardzo przydatny blog. http://mikaksiezniczka.blogspot.com/

M. Kowalska pisze...

mhm...uwielbiam koty...

M. Kowalska pisze...

mhm...uwielbiam koty...

Prześlij komentarz

Kilka słów wstępu

Witam i przedstawiam mojego bloga, adresowanego do kobiet, ale i nie tylko, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej w tematyce kobiecych piersi. Biust to nie bagatela lecz bardzo poważna sprawa! Odpowiednia dieta, pielęgnacja, stosowana profilaktyka, a nawet dobór odpowiedniej bielizny mogą sprawić nie tylko, że biust będzie pięknie się prezentował, ale również może nas uchronić przed zachorowaniem. Dzisiaj częstotliwość zachorowań na raka piersi jest tak duża, że aż zatrważająca. Dlatego bardzo ważna jest jak najszersza wiedza w tym temacie, by móc odpowiednio zapobiegać i przeciwdziałać. Stąd pomysł mój na tego bloga i kompleksowość potraktowania tematyki. A dlaczego Zdrowo-Fitterka? Będzie jak już mówiłam kompleksowo. Będzie o dietach i sposobach żywienia, o rodzajach biustów i doborze biustonosza, o ujędrnianiu i powiększaniu, o badaniach, ziołolecznictwie. Będzie po prostu zdrowo i kompleksowo.
Obsługiwane przez usługę Blogger.