piątek, 19 czerwca 2015

Co jeść by mieć większe piersi?

Witam po dość długiej przerwie. 
Od dziś postaram się pisać regularnie więc zapraszam na moje kolejne posty na temat boobisów ;)


Co jeść, by mieć większe piersi - wiecie?

Estrogeny! ;)
Oczywiście, estrogenów się nie je, ale jeśli chcecie mieć duże, jędrne piersi radzę jeść produkty, które są w estrogeny bogate.

Dla przypomnienia co to są estrogeny i jaka role odgrywają:

Estrogeny – grupa hormonów płciowych, do których zalicza się estradiol, estron i estriol. Estrogeny są nazywane hormonami żeńskimi i najważniejszą rolę odgrywają w organizmie kobiet, ale są też niezbędne dla mężczyzn - ich niedobór w jądrach może powodować bezpłodność. 

Estrogeny odpowiadają za:
- kształtowanie się żeńskich narządów płciowych i piersi w czasie rozwoju płodowego i po urodzeniu (II i III-rzędowe cechy płciowe),- rozwój III -rzędowych cech płciowych kobiecych (m. in. budowa ciała, typ owłosienia),- kształtowanie się psychiki i popędu płciowego (IV-rzędowe cechy płciowe).
W zakresie procesów biochemicznych są odpowiedzialne za:
- regulację cyklu miesiączkowego. Szczególną rolę odgrywają w pierwszej fazie cyklu, w której stymulują rozrost błony śluzowej macicy i przygotowują ją do implantacji zarodkagospodarkę lipidową - zwiększają poziom "dobrego" cholesterolu HDL, a obniżają poziom "złego" cholesterolu LDL; zwiększają też wydalanie cholesterolu z żółcią; zwiększają poziom α-lipoprotein i fosfolipidów- gospodarkę wapniową - zwiększają odkładanie wapnia w kościach, zapobiegając osteoporozie; stymulują wzrost kości i chrząstek- zwiększanie przyswajania białek;- zwiększanie syntezy białek endogennych, np. białek wiążących hormony tarczycy i hormonów nadnerczy, a także pobudzają syntezę fibrynogenu, ceruloplazminy i angiotensynogenu.- zwiększanie krzepliwości krwi;- przyrost i zwiększenie pobudliwości mięśni gładkich (macicy i jajowodów).- przyrost komórek endometrium i nabłonka piersi, co jest powodem rakotwórczego działania estrogenów. [Źródło: Wikipedia].
Jak widzicie estrogeny są bardzo ważne i to nie tylko dla naszych piersi, wpływają na bardzo wiele jeszcze innych funkcji.

My jednak skupmy się na piersiach, bo to nas najbardziej interesuje. A więc co jeść?

Sporządziłam dla was listę produktów, które powinnyście włączyć do swojej diety jeśli chcecie mieć duże piersi. Oto one:

OWOCE - jabłka, śliwki, wiśnie
WARZYWA - buraki, marchew, ogórek
ZIOŁA - czosnek, pietruszka
ZIARNA ZBÓŻ - len, słonecznik, koper włoski, ryż, jęczmień, pszenica

Oczywiście samo jedzenie nie wystarczy, to byłoby zbyt proste! :)

Co jeszcze musicie robić, dowiecie się z kolejnych postów, a więc zachęcam do odwiedzania mojego bloga! :)2 komentarze:

Anonimowy pisze...

świetny wpis! :)

Motyl pisze...

super powiekszenie http://nplink.net/J2pZJEZT warto kupic te tabletki z kremem

Prześlij komentarz

Kilka słów wstępu

Witam i przedstawiam mojego bloga, adresowanego do kobiet, ale i nie tylko, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej w tematyce kobiecych piersi. Biust to nie bagatela lecz bardzo poważna sprawa! Odpowiednia dieta, pielęgnacja, stosowana profilaktyka, a nawet dobór odpowiedniej bielizny mogą sprawić nie tylko, że biust będzie pięknie się prezentował, ale również może nas uchronić przed zachorowaniem. Dzisiaj częstotliwość zachorowań na raka piersi jest tak duża, że aż zatrważająca. Dlatego bardzo ważna jest jak najszersza wiedza w tym temacie, by móc odpowiednio zapobiegać i przeciwdziałać. Stąd pomysł mój na tego bloga i kompleksowość potraktowania tematyki. A dlaczego Zdrowo-Fitterka? Będzie jak już mówiłam kompleksowo. Będzie o dietach i sposobach żywienia, o rodzajach biustów i doborze biustonosza, o ujędrnianiu i powiększaniu, o badaniach, ziołolecznictwie. Będzie po prostu zdrowo i kompleksowo.
Obsługiwane przez usługę Blogger.