poniedziałek, 1 września 2014

By biust prezentował się pięknie - rodzaje biustonoszy.



Drogie Panie niektóre z nas nawet nie zdają sobie sprawy z tego jak ważny jest dobór odpowiedniego biustonosza. Przecież każda z nas jest inna, tak samo jak inne są nasze piersi i inne wymagania mają. Dlatego stanik powinien być należytej jakości, odpowiednio dobrany i z dobrych materiałów wykonany. Kupowanie „chińszczyzny” za 8 lub 10 zł jest to podstawowy błąd, niestety wielu z nas. Nie trzeba od razu wydawać majątku, ale lepiej kupić raz na jakiś czas coś porządnego niż co chwilę wymieniać znoszone najtańsze biustonosze. A efekty, gwarantuję Wam, będą satysfakcjonujące!

Biust biustowi nierówny?
Biustonosz to element naszej garderoby, wcale, wbrew pozorom, nie taki banalny. Lecz bardzo ważny. Miseczki produkowane mogą być na kilka sposobów. Są szyte, formowane z pianki i innych materiałów. Są siateczkowe, dzianinowe czy koronkowe. Ich kombinacji nie ma końca. Mogą być usztywniane gąbkami lub wzmocnione fiszbinami. To, że wybór nie jest prosty wiem doskonale. Dlatego coraz większym zapotrzebowaniem cieszą się brafitterki, które doradzają kobietom w wyborze odpowiedniego biustonosza, by ich biust wyglądał pięknie i okazale.

Poniżej przedstawię Wam rodzaje biustonoszy, aby każdy mógł wybrać coś dla siebie!

piersi biustonosz stanikBiustonosz bezszwowy, termicznie formowany (ang. moulded bra, t-shirt bra)
Jest to stanik gładki, który doskonale sprawdzi się pod dzianinowe, przylegające do ciała bluzki, gdyż jego miseczki nie posiadają szwów, a zatem nie przebijają przez ubranie. Zazwyczaj tego rodzaju biustonosz jest usztywniony, aby pod ubraniem nie prześwitywały brodawki piersi. Chociaż są i takie wykonane z miękkiego materiału, bez usztywnienia, rzekłabym bardziej sexy i dla odważniejszych z pań. 

Biustonosz miękki (ang. soft, non-padded)
Kolejny rodzaj to biustonosz miękki, którego miseczki są nieusztywnione. Nie posiadają one też wyściółki, ani gąbki ani innego wypełnienia. Występują natomiast w wersjach z fiszbinami lub bez fiszbin. Najczęściej wykonywane są z materiałów typu koronka, bawełna lub inna dzianina. Jeżeli są  całkowicie nieprzejrzyste oraz posiadają gładką strukturę, również doskonale nadadzą się  pod cienkie i dopasowane ubranie.

piersi cycki


Biustonosz półusztywniany (ang. semi-soft)
Jest to rodzaj biustonosza, w którym  dolna jego część jest wzmocniona specjalną pianką lub gąbką. Górną część stanowi miękki materiał, którym może być koronka, siateczka z aplikacja np. haft. To jeden z moich ulubionych rodzajów biustonosza. Sprawia, że biust jest wyraźnie podniesiony, wymodelowany, przy jednoczesnym zachowaniu lekkości dzięki miękkiej górnej części.  

Biustonosz usztywniany (ang. padded)
Jest to rodzaj biustonosza, którego miseczki wyłożone są na całej powierzchni materiałem usztywniającym. Nie mylmy tutaj biustonosza usztywnianego z wkładkami powiększającymi biust. To zupełnie co innego. Staniki usztywniane mogą je posiadać ale nie muszą. Mogą być jedynie wyłożone cienką pianką lub gąbką, bez funkcji powiększającej piersi

piersi cycki

Biustonosz push-up
Biustonosz typu push-up znają chyba wszyscy, przedstawiać bliżej nie muszę. Są one usztywniane, posiadają wkładki wykonane z pianki lub gąbki, wypełnione bądź żelem silikonowym bądź powietrzem. Dzięki temu  sprawiają, że nasze piersi wydają się większe niż są w rzeczywistości. I tutaj zdradziłam jeden z trików kobiecego piękna. Mam nadzieję, że panowie nie będą tego czytać.

Biustonosz na fiszbinach (ang. underwired)
 
Biustonosze mogą posiadać fiszbiny lub nie. Biustonosz na fiszbinach posiada wszyte tak zwane brzydko „druty”. Te druty wykonane są z metalu lub plastiku. I tutaj niezwykle ważny jest materiał wykonania fiszbiny, tak by nie szkodziły one nasze zdrowiu i zdrowiu naszych piersi. Stąd jestem przeciwnikiem tanich ale szkodliwych tanich biustonoszy. Taki stanik na fiszbinach modeluje biust i odciąża ramiona. Oczywiście należycie wykonany stanik posiada te funkcje bo w innym przypadku nie. I jeszcze jedna cenna tutaj uwaga. Należy odpowiednio dobrać rozmiar miseczek żeby fiszbiny nie uciskały piersi.

Biustonosz bez fiszbin (ang. soft cup, non-wired)
Są to biustonosze bez tak zwanych wzmocnień. Polecane dla kobiet w ciąży i w okresie laktacji. Piersi w takim staniku nie są rozdzielone, przez co biust jest źle podtrzymywany. Dlatego wymyślono, że staniki bez fiszbin mają być bardziej zabudowane by móc podtrzymać piersi.

Podziałów biustonoszy mamy kilka. Ze względu na krój, konstrukcję, materiał, rozmiar biustu itd. W dalszych postach będę starała się precyzyjnie omówić każdy z rodzaju, określić dla kogo jest szczególnie polecany dany typ i dla jakiego rodzaju biustu. Zatem czytajcie uważnie kolejne wpisy.  



3 komentarze:

Unknown pisze...

W koncu ktos próbuje uswiadomić kobietki na temat ich biustu! Dokladny opis stanikow, moze pomoc w doborze odpowiedniego biustonosza kazdej z nas!!

http://fitfunmamarun.blogspot.pl

takie figi pisze...

W doborze stanika najbardziej może pomóc brafitterka, często jest tak, że przez lata nosimy nieodpowiednio dobrany rozmiar czy model. A dopasowanie rozmiaru może bardzo dużo zmienić, a przede wszystkim będziemy się wtedy czuć dużo bardziej komfortowo.

Dagmara Fafińska pisze...

Każda z nas chce za każdym razem wyglądać jak najbardziej zjawiskowo i jestem zdania, że to całkiem normalne. Od siebie z całego serca mogę polecić biustonosze bez ramiączek https://www.etam.pl/biustonosze-opaski więc moim zdaniem ich noszenie to po prostu czysta przyjemność.

Prześlij komentarz

Kilka słów wstępu

Witam i przedstawiam mojego bloga, adresowanego do kobiet, ale i nie tylko, które pragną dowiedzieć się czegoś więcej w tematyce kobiecych piersi. Biust to nie bagatela lecz bardzo poważna sprawa! Odpowiednia dieta, pielęgnacja, stosowana profilaktyka, a nawet dobór odpowiedniej bielizny mogą sprawić nie tylko, że biust będzie pięknie się prezentował, ale również może nas uchronić przed zachorowaniem. Dzisiaj częstotliwość zachorowań na raka piersi jest tak duża, że aż zatrważająca. Dlatego bardzo ważna jest jak najszersza wiedza w tym temacie, by móc odpowiednio zapobiegać i przeciwdziałać. Stąd pomysł mój na tego bloga i kompleksowość potraktowania tematyki. A dlaczego Zdrowo-Fitterka? Będzie jak już mówiłam kompleksowo. Będzie o dietach i sposobach żywienia, o rodzajach biustów i doborze biustonosza, o ujędrnianiu i powiększaniu, o badaniach, ziołolecznictwie. Będzie po prostu zdrowo i kompleksowo.
Obsługiwane przez usługę Blogger.